Блестящото представяне на моряците продължава.Отборът на Черно море победи Ботев Пловдив

...

Черно море спечели срещу Ботев и доближи на точка лидера

Блестящото показване на " моряците " продължава.

Отборът на Черно море победи Ботев Пловдив с 1:0 в един от забавните мачове на 11-ия кръг в efbet Лига. Единственото попадение в дуела падна в 19-ата минута и бе дело на Атанас Илиев.

Така " моряците " взеха трите точки като хазаин и се приближиха единствено на един пункт от водача в шампионата Локомотив Пловдив. " Смърфовете " обаче са с мач по-малко, написа gong.bg.

Около 15 секунди бяха нужни на домакините да основат голово състояние. Те пресираха и съумяха да лишават топката от Антоан Конте. След това Александър Василев стреля от отдалеченост, а ударът му срещна напречната греда.

В 8-ата минута варненци атакуваха добре, откакто Атанас Илиев изведе Мазир Сула. Той напредна в наказателното поле, след което пусна изострен пас, който обаче бе кръстосан от Даниел Кайзер. Футболист на Черно море пък не съумя да добави топката в мрежата на " канарчетата ".

Три минути след това Атанас Илиев не съумя да стигне до центриране, като таман пред главата му топката бе изчистена. След това последва ново подаване в пеналтерията, а Мазир Сула игра с глава, само че не съумя да насочи кълбото към вратата на Ботев.

Черно море стигна до гола в 19-ата минута, когато Атанас Илиев получи страховит късмет след груба неточност на бранител на Ботев Пловдив. Нападателят на Черно море резервира самообладание и с едно допиране изстреля топката във вратата на гостите. Ситуацията бе прегледана от ВАР за възможна засада, само че попадението бе доказано.

В 25-ата минута Александър Василев центрира от левия фланг, а на близката греда изскочи Атанас Илиев, който стреля от сложна позиция с глава. Топката не мина надалеч от задачата.

Красиан Колев центрира на далечната греда в 33-ата минута, а там топката не бе изчистена по най-хубавия метод, което докара до безредие в наказателното поле на домакините. Изстрел към вратата нямаше, само че последва ъглов удар, при който Йонас Там шутира, само че над напречната греда.

Две минути след това Едгар Пашеко бе открит в наказателното на гостите. Той нанесе изстрел, който обаче бе отразен от Даниел Кайзер. Последва ъглов удар, при който обаче Черно море не заплаши вратата на " канарчетата ".

В 41-ата минута Ботев извърши заучено директен свободен удар, който докара до заплаха, даже и до удар към вратата на Черно море. Топката обаче рикошира в крайници на бранител и Иван Дюлгеров с лекост я улови.

Повече положения през първото полувреме нямаше.

Две минути след подновяването на играта центриране отдясно тормози съществено Ботев. Едгар Пашеко стреля, само че бе блокиран. Топката обаче стигна до Пабло Гарсия, а неговият шут бе избавен от стража на пловдивчани.

В 52-рата минута Едгар ​Пашеко получи на ръба на наказателното поле, той имаше късмет да стреля, само че се забави и в последна сметка ударът му бе блокиран.

Две минути по-късно Васил Панайотов бе покрай това да удвои преднината на " моряците ". Той бе потърсен с хубаво центриране отдясно и скочи на плонж, с цел да стигне до топката. Ударът му обаче мина настрана от задачата.

В 64-ата минута Мазир Сула реши да опита шанса си с изстрел отвън наказателното поле. Неговото осъществяване обаче не бе тъкмо.

В 75-ата минута Атанас Илиев бе покрай втори гол след положително центриране на Мазир Сула. Нападателят на " моряците " стреля непосредствено от воле, само че Даниел  Кайзер го отхвърли с добра интервенция.

За малко напрежението се придвижи пред вратата на домакините в 84-ата минута. След безредие в пеналтерията Точукву Ннади не съумя да приключи офанзивата на " канарчетата " поради положителното излизане на Иван Дюлгеров.

Три минути преди края на постоянното време Черно море още веднъж бе покрай попадението. Даниел Кайзер не съумя да избие добре топката при центриране към Атанас Илиев. Топката стигна до Влатко Дробаров, който обаче не съумя да я прати в опразнената врата от сложния ъгъл, който имаше.

FT Черно море - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Атанас Илиев 19`

Стартовите сформира:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия, 19. Александър Василев, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 11. Алекс Фернандес, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балоянис, 88. Красиан Колев

Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез